Informacje duszpasterskie
niedziela, 22 września 2013 17:29

1. Dziś Msze Św. wg. porządku niedzielnego. W dniu ogólnopolskiej pielgrzymki rodzin i małżeństw na Jasną Górę modlitwą obejmujemy dzisiaj rodziny w naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość narodu. Nabożeństwo wynagradzające w Szczepanowie.

3. W środę zapraszamy dzieci z kl. II-ich z Lubczy wraz z rodzicami na nabożeństwo o godz. 18.00 .

4. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. O. Pio. Zapraszamy Grupę modlitewną i tych, którzy chcą przez Jego pośrednictwo wypraszać u Boga potrzebne łaski.

5. W piątek po wieczornej Mszy Św. spotkanie lektorów – obecność obowiązkowa.

6. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczynamy w naszej parafii kurs lektorski. Prosimy starszych ministrantów i chłopców z gimnazjum o wzięcie udziału w kursie.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. O. Pio (1887-1968), prezbitera, stygmatyka i mistyka; w środę Bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), zakonnika, autora pieśni religijnych; w piątek Św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbitera, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – Szarytek; a w sobotę Św. Wacława (ok. 903-935?), patrona Czech, który w X wieku zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata.

8. Do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” oraz „Mały Gość Niedzielny”, prasa misyjna. Dzisiaj wydanie specjalne „Gościa Niedzielnego” z okazji 90-lecia istnienia gazety, a w „Małym Gościu” znajdziemy plakat z Papieżem Franciszkiem i wspomnienie S. Łucji o objawieniach w Fatimie.

9. Dziękujemy parafianom, którzy wczoraj solidnie sprzątali Kościół oraz teren wokół kościoła i złożyli ofiary na kwiaty – Bóg zapłać! Prosimy o tę pracę w sobotę od godz. 8.00 Kogoś od Państwa: Czech – Lubcza 117; Chwał – Lubcza 475, Grzesiakowskich - Lubcza 118; Papiernik - Lubcza 119; Pyznarskich - Lubcza 120.

10. Proszono, aby ogłosić: Sołtys Lubczy zaprasza na zebranie wiejskie w niedzielę 29 września o godz. 10.00. Zebranie odbędzie się w Perle Lubczy.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej i spokojnej niedzieli.

Poprawiony: wtorek, 24 września 2013 09:37